|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Оставете го детето да се исплаче!?

Автор: Редакција Рингераја | 11.4.2019
image

Плачењето го ослободува вашето дете од потиснатите емоции и тоа е добро за него. Не судете му веднаш

МАЈЧИНСТВО

Зошто бебињата плачат навечер?

Автор: Редакција Рингераја | 19.2.2018
image

Американските научници тврдат дека постои биолошка причина поради која децата плачат навечер, а не се гладни

image

Тоа ме скрши. Буквално почувствував како срцето ми пука од тага, откако ја слушнав таа приказна. Таа ноќ на ќерка ми цврсто и ветив...

image

Бебето со плачењето сака да ви каже нешто – тоа е единствениот начин на кој може да комуницира со вас. Можеби е зачудувачки, но навистина постојат 5 звуци кај бебињата со кои тие комуницираат со вас

image

Како најчест изговор мажите го користат заморот и фактот дека наутро треба рано да станат, бидејќи одат на работа. Исто така, секој петти кажува дека нивните деца исклучиво ја бараат мама

image

За секој родител е тешко кога детето плаче, а тој не може да разбере што е проблемот. Ви претставуваме неколку примери од секојдневниот живот и практични решенија како да се справите со солзите на бебето. Зар со нив тоа не сака да ни каже нешто?

image

Бебе спречи вооружен грабеж откако се расплака и предизвика сочуство кај еден од крадците, кој го нахрани

image

Дали сте мајка која е уморна? Прочитајте ја оваа статија. Гарантираме насмевка и кај лошо-наспиените и депримирани родители!

ВРЕМЕ ЗА БЕБЕТО

Стерео плачење

Автор: Редакција Рингераја | 27.6.2012
image

Нема ништо полошо за ушите од моментот кога две деца плачат во ист глас. Како да се справите во таква ситуација?

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Детска непослушност: Ти не си ми шеф!

Автор: Редакција Рингераја | 19.6.2012
image

Непослушност. Она што најмногу ги мачи родителите. Вие треба да сте главни, нели? Но што правиме кога не можете да се справите со непослушноста на Вашето дете и не можете да го контролирате, без да употребите сила?

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

изглед
Mila na mama

Колку се промени вашиот надворешен изглед (стил на облекување и шминкање, тежина, фризура, став и држење)откако сте сопруга и мајка?

Многу, не можам да се препознаам (48%)

Има суптилни промени но нижто драстично (52%)


Број на сите гласови: 88

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!