|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Домашното млеко е безбедно за пиење!

Автор: Редакција Рингераја | 24.2.2013
image

Агенцијата за храна и ветерина ги заврши анализите за дел од млеката кои се продаваат во Македонија. Агенцијата гарантира дека во следните млека нема концентрација на афлатоксини над дозволените граници. За останатите млека испитувањата се во тек

ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ

Дали е безбедно земање лекови во тек на бременост?

Автор: ЈЗУ Специјална болница по гинекологија и акушерство “Чаир” | 4.5.2010
image

Кога бремена жена ќе го посети својот гинеколог и ќе и биде препорачан даден лек, скоро секогаш следи исто прашање: дали овој лек е безбеден за моето бебе и што доколку не го земам истиот?

ИДЕИ ЗА ИГРА

Безбедни играчки за деца

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Кога купуваме играчки за нашите деца, мора да се држиме до некои правила за безбедноста на играчките.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Алкохол
predrag

Пиеш ли алкохол?

Само кога прославувам.. (64%)

Да, ми се допагја вкусот (14%)

не, никогаш (21%)


Број на сите гласови: 104

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!