|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Што боли најмногу за време на бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 23.6.2014
image

Бременоста е период од животот на жената, во кој телото доживува најмногу болки

Вртоглавица и несвестица во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 22.4.2014
image

Ниското ниво на шеќер во крвта, нискиот крвен притисок, пребрзото станување или високата собна температура можат да допринесат во појава на вртоглавица во бременоста

image

HealthAid Cysticare таблетите се специјално формулирани со користење на природни и високо квалитетни билни екстракти кои се рафинирани и прочистена за максимална апсорпција и искористување од страна на телото.

Епилепсија и бременост

Автор: Александар Ј. Ристиќ | 22.10.2014
image

Без оглед на сите предрасуди, најмалку 90% од трудниците со епилепсија ја завршуваат бременоста без никакви проблеми.

Амниоцентеза

Автор: Редакција Рингераја | 4.1.2011
image

Амниоцентеза претставува дијагностичка метода која дава важни информации за состојбата на плодот и можните генетски пореметувања. Процедурата опфаќа боцкање на стомачниот ѕид на бремената жена и земање примерок од плодовата вода.

image

Прочитајте кои се најчестите причини поради кои во второто и третото тромесечје доаѓа до крварење

Крварење во првото тромесечје од бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Крварењето во првото тромесечје од бременоста е знак дека постои некаков проблем.

Бременоста и вирусот H1N1

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Вирусот H1N1 или свински грип е опасен за трудниците, бидејќи кај оваа група постои поголем ризик од компликации.

Болести во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Настинка, кашлање и пролив, се не многу опасни болести, но многу трудници се прашуваат дали би можеле да му наштетат на бебето во стомакот, ако се појават во првото тромесечје од бременоста.

Дали е безбедно земање лекови во тек на бременост?

Автор: ЈЗУ Специјална болница по гинекологија и акушерство “Чаир” | 4.5.2010
image

Кога бремена жена ќе го посети својот гинеколог и ќе и биде препорачан даден лек, скоро секогаш следи исто прашање: дали овој лек е безбеден за моето бебе и што доколку не го земам истиот?

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste zadovolni od porodilisteto kade sto se porodivte?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!