|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

9 знаци кои укажуваат на можна бременост

Автор: Редакција Рингераја | 26.4.2022
image

Многу жени имаат сомнежи и двоумења кога се работи за бременоста. Многумина велат дека едноставно чувствуваат дека „нешто е поразлично.“

image

Сигурно многу од вас се запрашале како порано жените правеле тест за бременост? Многумина од вас сигурно сметаат дека тоа воопшто не било возможно, но не е така. Прочитајте неколку интересни факти како жените порано ја одредувале бременоста...

Бледа линија на тестот за бременост

Автор: Редакција Рингераја | 23.8.2021
image

Користењето на домашен тест за бременост е многу едноставно. Две линии значат дека сте бремена, една дека не сте. Но што ако се појават танки, слабо видливи линии? Си играат ли Вашите очи со Вас, или навистина сте бремена?!

Хормон на бременоста – hCG

Автор: Редакција Рингераја | 24.3.2021
image

Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција која се открива со повеќето тестови за бременост.

Тестови за бременост

Автор: howto.tv | 14.7.2010
image

Дали сум бремена? Кога да направам тест за бременост? Кој тест за бременост е најточен?

Бременост по недели

Автор: Редакција Рингераја | 22.6.2010
image

Сакате да дознаете што се случува со вашето тело, како бебето се развива и расте, како и што се врти низ главата на идните татковци?

Растење на плодот по недели, 1. тромесечје

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2021
image

Знаете ли дека сте бремени, или во суштина не знаете што се случува со вашето тело? Овој текст ќе се обиде да ви објасни што се случува во вас и како вашиот плод се развива во првото тромесечје.

Најчести симптоми на бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 22.4.2021
image

Некои жени едноставно “знаат” дека се бремени од самиот почеток на зачнување на детето. Меѓутоа на други им се потребни многубројни симптоми и позитивни тестови за потврдување на бременоста, за да бидат навистина сигурни во тоа

Мачнини

Автор: Youtube | 6.5.2010
image

Како да ги намалите мачнините во бременоста? (англиско видео)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?