|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како да се вратите во форма брзо по царскиот рез?

Автор: Редакција Рингераја | 28.8.2020
image

Не само што мускулите и лигаментите ќе страдаат за време на бременоста, но царскиот рез, исто така, ќе доведе до дополнителни промени во нив. Затоа, по оваа операција, треба да бидете внимателни и да изведувате само лесни вежби

Диета – Збогум на “бебешките” килограми

Автор: Редакција Рингераја | 30.1.2015
image

Помина веќе еден месец откако вашето бебе се појави на белиот свет. 24-часовните дежурства крај новороденчето стопија дел од "бебешките" килограми, но се уште не успевате да влезете во вашите омилени панталони?

Ви треба ли мидер по породување?

Автор: Редакција Рингераја | 27.1.2014
image

Со помош на дадените инструкции проверете дали толку многу ви се одвоиле стомачните мускули, па ви треба мидер по породувањето

Програма за враќање во форма по породување

Автор: Редакција Рингераја | 10.5.2021
image

Бременоста е прекрасен период во животот на секоја жена, но трудничкиот изглед и по породување доведува до очај многу жени. Кога да се почне со вежбање и на кој начин?

Како да ослабите по породувањето?

Автор: Редакција Рингераја | 13.3.2012
image

Можеби се прашувате зошто на стомакот му треба толку време за да се врати во нормала и ќе може ли Вашето тело некогаш да биде исто како пред бременоста и породувањето

Вистини и заблуди за исхраната

Автор: Александра Олјеска | 2.4.2011
image

Под правилна исхрана се подразбира дека во одредено препорачано количество на храна се застапени продукти кои ги содржат потребните нутритиенти.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?