|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Учиме да цртаме: Бебе

Автор: Редакција Рингераја | 25.5.2013
image

Научи како да нацрташ бебе

Научи да црташ: Hello kitty

Автор: Редакција Рингераја | 18.3.2012
image

Инструкции за цртање на славното маче Hello Kitty

image

Идеја за денешниот маскенбал. Розово цвеќенце

Научи да црташ: Птица

Автор: Редакција Рингераја | 19.2.2012
image

Инструкции за цртање птица

Научи да црташ: мече

Автор: Редакција Рингераја | 12.2.2012
image

Инструкции за цртање на мече

Научи да црташ: Мики Маус

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2012
image

Научете како да цртате Мики Маус

Научи да црташ: Пајo Патор

Автор: Редакција Рингераја | 29.1.2012
image

Научете како да го нацртате Пајо Паторот

Научи да црташ - Зајаче

Автор: Редакција Рингераја | 15.1.2012
image

Како најлесно да нацртате зајаче

Инструкции за цртање - Дедо Мраз

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2012
image

Научете како да нацртате Дедо Мраз

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Zenski iminja
Blue Glow

Anja Ana Mia Jana Sandra

Ana (52%)

Mia (48%)


Број на сите гласови: 94

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!