|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Активности за децата во време на карантин

Редакција Рингераја, 24.4.2020
Направете прекрасно пролетно дрво полно со пеперутки

image
/11


Следете ги упатствата кои се прикажани на сликите и забавувајте се заедно со децата.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

Зима, бела зима
Детско катче
18
Лав и глушец
Детско катче
5
Мравка и гулаб
Детско катче
5
Девојчето и дванаесетте месеци
Македонски волшебни приказни
5


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Kako?
Jana9

Kako se porodivte?

Lesno (43%)

Tesko (57%)


Број на сите гласови: 7

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!