|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Колку може да се здебелите во бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 19.7.2018
image

Порано важеше едно правило: од 9 до 12 килограми. Но тие времиња поминаа. Денес постојат нови правила: ако пред бременоста жената е слаба, таа смее да се здебели повеќе од онаа која на почетокот била полна. Но дозволено е од 7 до 18 килограми

Спречете ја појавата на стрии во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 14.8.2015
image

Дознајте на што мора да внимавате за да не добиете стрии

image

Колку е препорачливо да се здебелите во бременоста и зошто килограмите така нагло се зголемуваат?

Малку за дебелеењето …

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Пред да останете бремени, можеби само сте ги броеле калориите, но сега мора добро да внимавате што јадете.

Диета во бременоста

Автор: Youtube | 6.5.2010
image

Дали диетата е опасна за трудницата и бебето? (англиско видео)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

вежбање
lp136

Колку често вежбате?

Воопшто не вежбам (60%)

1-2 пати неделно (0%)

3 пати неделно (20%)

Секој ден (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!