|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Диета во бременоста

Youtube, 6.5.2010
Дали диетата е опасна за трудницата и бебето? (англиско видео)

/11


Жената во нормална бремност би требало да се здебели од 8 до 15 килограми. Жените кои пред да останат бремени имале вишок килограми, би требало да се здебелат помалку

Во секој случај се препорачува околу 2500 кал дневно, а диета строго се забранува. Кога трудницата е гладна, тој глад го чувствува и бебето!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Танц на контракции!
Неверојатно, но вистинито. Видеото е снимано од докторката во една болница, каде една кул мајка, чекајќи да се породи иг...
4
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
3
Еве зошто папочната врвца е толку чудесна
Многу луѓе мислат дека папочната врвца е само „цевка“ што носи хранливи материи за нивното бебе. Сепак, од фотографијата...
3
Кога ќе почне да ми се познава стомачето?
Ова е прашањето кое си го поставуваат сите трудници. Дали постојат правила, или се е индивидуално, ви откриваме во овој ...
3
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?