|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Марина Кљајиќ: Моето породување со царски рез

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 12.4.2021
image

Кога некој ќе ме погледне во бикини на плажа, неизбежно погледнува во 20 см долгата вертикална лузна која се протега до папокот. Таа една лузна, во себе носи длабочина на четири засеци -три за трите породувања со царски рез и еден од зафатот за илеус

Анета Анчевска: Моето породување со царски рез

Автор: Редакција Рингераја | 12.4.2021
image

Моето искуство со породувањето со царски рез

Mamamegi: Моето второ породилно искуство

Автор: Редакција Рингераја | 3.2.2021
image

Моментот кога јас се претворив во ние

Mamamegi: Моето прво породилно искуство

Автор: Редакција Рингераја | 31.1.2021
image

Моментот кога јас се претворив во ние

image

Моментот кога јас се претворив во ние

Маја Ристовска: Мојата породилна приказна

Автор: Редакција Рингераја | 30.1.2021
image

Моментот кога јас се претворив во НИЕ

Елена Наумовска: Моето трето породување

Автор: Редакција Рингераја | 5.11.2020
image

Од една страна сигурна во себе баш поради фактот дека си го поминала тој пат веќе два пати, а од друга страна знаеш дека те чека ден проследен со огромни болки и нетрпение да го запознаеш она малечко бебенце кое живеело во тебе 9 месеци

Дали има секс во бременоста? ИМА, ИМА

Автор: Редакција Рингераја | 17.4.2023
image

Ништо не ги охрабрува интимните признанија како разговор со странец. Првите часови по породувањето ги поминав во разни дискусии со други мајки со кои се најдов во породилната сала. Како и секој од нас

image

Некои од вас може да бидат малку исплашени, во ред, преплашени од раѓање. Секој сака да ви раскажува за ужасните породувања, па затоа мислев дека би било убаво да споделам приказна од породување што е прекрасна и што знам дека е вистинска

Mamamegi: Останав бремена 5 месеци по царскиот рез

Автор: Редакција Рингераја | 16.6.2020
image

Приказна од породување на @mamamegi

СТРАНА 1 ОД 14


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?