|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Градинките не чинат, или родителите сме за нигде?

Автор: Редакција Рингераја | 6.10.2016
image

Воспитувачките во градинка навистина ќе се изнаслушаат се – од тоа дека се само глорифицирани дадилки чија должност е да хранат туѓи деца и да менуваат пелени, дека се подолго на празници отколку на работно место, или дека работат само 5 часа дневно

Кажи ми каде живееш, ќе ти кажам дали си здрав

Автор: Редакција Рингераја | 14.6.2016
image

На кој начин местото каде се наоѓа вашиот дом може да влијае на здравјето? Излегува дека ова е исклучително важен фактор кој како може да ви помогне, така може и да ви разболи. Дознајте повеќе

Направете сами: Сируп за силен имунитет

Автор: Редакција Рингераја | 27.5.2016
image

Сирупот од борови иглички е одличен за белите дробови, при проблеми со дишните патишта, воспаление на белите дробови или бронхит. Го подобрува имунитетот и штити од настинка и грип. Како да го подготвите?

image

Малкумина знаат дека зелениот и црниот чај се всушност листови од истата билка, Camellia sinensis, а се разликуваат според начинот на кој се обработени

Штедливите светилки - смрт над нашите глави?!

Автор: Редакција Рингераја | 26.1.2016
image

Додека од ден на ден се погласно не советуваат да ги фрлиме класичните светилки и да ги замениме со штедливи, голем број експерти предупредуваат, економичните светилки треба да се користат колку што е можно поретко и подалеку од нас

Се роди дете! Дајте му многу љубов!

Автор: Редакција Рингераја | 4.1.2016
image

Додека учите како да бидете родител и да го сакате детето, учите да се сакате и почитувате себеси. Давајќи му живот на детето, давајќи му љубов, на некој начин го продолжувате сопствениот живот

Секој ден треба да се започне со лажичка мед?!

Автор: Редакција Рингераја | 3.1.2016
image

Секојдневната употреба на медот ја јакне имунолошката способност на организмот и не штити од бактерии, вируси и слободни радикали, трите најголеми непријатели на здравјето. Заради тоа многу тешки болести ќе бидат минато, ако денот го започнеме со мед

Мајонезот – пријател или непријател?

Автор: Редакција Рингераја | 29.12.2015
image

Повеќето од нас имаат различно однесување кон мајонезот – некои го обожуваат, а некои не можат да му ја поднесат миризбата. Колку е мајонезот здрав, ви откриваме во оваа статија

Емотивна порака на париски вдовец

Автор: Редакција Рингераја | 18.11.2015
image

На социјалните мрежи се прошири емотивна порака на париски вдовец кој напиша отворено писмо до терористите, откако дозна дека неговата сопруга и мајката на нивниот 17-месечен син, трагично загина во концертната сала Батаклан во Париз

10 минерали за добро здравје

Автор: Редакција Рингераја | 17.11.2015
image

Често еден микроелемент може да ни го подобри расположението, да го подигне имунитетот и да ни го забави стареењето. Важно е навреме да се разбере она што ни недостасува и како да надоместиме дефицитот

СТРАНА 6 ОД 28


Анкета

koe ime e poubavo
mamicka77

koe ime e poubavo

EVA (51%)

ANJA (49%)


Број на сите гласови: 240

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!