|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПОРОДУВАЊЕ

Видео: Анимација на царски рез

Автор: Редакција Рингераја | 23.1.2014
image

Видеото објаснува што се случува за време на царскиот рез и во какви случаи се применува и препорачува

РАЗВОЈ

Децата родени со царски рез страдаат од алергии

Автор: Редакција Рингераја | 26.2.2013
image

Заради породувањето со царски рез децата не доаѓаат во контакт со бактериите од породлниот канал на мајката, па така не создаваат доволно силен имунтет и склони се кон алергии

ПОРОДУВАЊЕ

Вагинално породување по царски рез

Автор: Редакција Рингераја | 19.11.2012
image

Во минатото се сметаше дека жената, по породувањето со царски рез, нема друга опција освен повторно да роди на ист начин и тоа најмногу два до три пати. Денес многу од тоа се промени...

CELEBRITIES

Тори Спелинг во болница заради компликации

Автор: Редакција Рингераја | 19.9.2012
image

Тори Спелинг, која неoдамна го роди четвртото дете, наместо да се одмора дома, се нашла повторно во болница заради компликации поврзани со царскиот рез

ПОРОДУВАЊЕ

Породување со царски рез

Автор: Редакција Рингераја | 5.12.2011
image

Иако докторите му даваат предност на породувањето по природен пат, бројот на царските резови во нашата земја од година во година се зголемува се повеќе и повеќе

ЗДРАВЈЕ

10 најчесто поставувани прашања во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 23.12.2010
image

10-те најчести прашања од идните мајки

image

Врз основа на што се одлучува дали жената да се породи со царски рез наместо вагинално? (англиско видео)

СТРАНА 3 ОД 3


Анкета

Odmor
AnMari

Kade na odmor?

Grcija (75%)

Turcija (0%)

Bugarija (25%)

Crna Gora (0%)

Albanija (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!