|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Тошо Малерот СЕ ОЖЕНИ!

Автор: Редакција Рингераја | 24.2.2015
image

Денес на големо изненадување на најблиските роднини и пријатели, па и на неговите фанови, во Матичната служба во Скопје, се венча еден од најпознатите македонски ергени Васко Тодоровски ака Тошо Малерот

Фотографии: Златна Бубамара на популарноста

Автор: Редакција Рингераја | 20.2.2015
image

Универзалната сала повторно беше исполнета до последното место, а публиката уште еднаш имаше можност да ужива во добро смислените шеги на екипата на „Златна бубамара“

Денес наздравете со чаша вино

Автор: Редакција Рингераја | 14.2.2015
image

Православните христијани го слават Свети Трифун, католиците Свети Валентин, а сите заедно, особено помладите го обележуваат Денот на вљубените...

Дома за Денот на вљубените? Еве неколку идеи!

Автор: Редакција Рингераја | 13.2.2015
image

За љубов и романтика не се потребни пари, потребна е љубов и заедништво...

Љубовта низ зборовите на големите мислители

Автор: Редакција Рингераја | 14.2.2015
image

Заради што се некои изречени или запишани зборови толку убави и посебни? Дали е тоа заради чувството кое го будат во нас? Дали заради длабочината на зборовите кои не поттикнуваат на размислување и не потсетуваат на саканите во нашиот живот?

Подароци за Св. Валентин според хороскопскиот знак

Автор: Редакција Рингераја | 12.2.2015
image

Празникот на вљубените, кој со секоја измината година го празнуваме се повеќе е уште еден повод да се насмееме во февруари

Хакерски напад на Фејсбук и Инстаграм?!

Автор: Редакција Рингераја | 27.1.2015
image

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм утрово не работеа ширум светот! Од хакерски напад или од снежна олуја?

Тајна за долговечност: ИЗБЕГНУВАЈТЕ МАЖИ!

Автор: Редакција Рингераја | 22.1.2015
image

Бабичка од 109 години даде најкраток совет за долг и среќен живот: Јадете каша од овес и избегнувајте мажи!

Вкусен залак кој го убива холестеролот!

Автор: Редакција Рингераја | 15.1.2015
image

Едно авокадо дневно може значително да го намали нивото на холестерол во крвта

Фото: ПРВО, ПА ЖЕНСКО!

Автор: Редакција Рингераја | 1.1.2015
image

Погледнете фотографии од мајката и бебето. Првото родено бебе во 2015 година е девојче! Рингераја.мк му посакува многу здравје, среќа и најубави желби!

СТРАНА 2 ОД 5


Анкета

devojcence
kaja123

Vo nedoumica sme. Ve molam za malku pomos...

srna (11%)

anja (22%)

mila (27%)

anika (7%)

jana (33%)


Број на сите гласови: 209

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!