|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Вечерва Тамара Тодевска настапува на Евровизија

Редакција Рингераја, 16.5.2019
Светски познатото списание Billboard ја вброи „Proud“ на Тамара Тодевска меѓу песните кои имаат потенцијал да го освојат првото место на Евровизија 2019

/11


Иако сè уште е рано да се предвиди победникот на овогодишното издание, Billboard ги издвои 12-те песни кои смета дека треба да се издигнат на врвот оваа година.

Како причина поради која нашата држава може да победи, тие истакнуваат дека е начинот на кој оваа песна ги слави жените. „Ова издигнување на жените во време на движењето #MeToo би требало да допре до многу гласачи, како и до професионалното жири“ – пишува Billboard.

Со својата песна, Тамара цели да пренесе порака за стереотипите и наметнатите правила за жените. 33-годишната пејачка и нејзиниот тим силно се надеваат дека оваа година ќе влеземе во финалето. Нашата држава се нема пласирано во финале од 2012 година.

На листата се најдоа и Чешка, Франција, Малта, Австралија, Русија, Азербејџан, Норвешка, Италија, Швајцарија, Шведска и Холандија.

Најдобар пласман досега постигна Елена Ристеска во 2006 година, кога нè претставуваше со песната „Нинанајна“.

Тамара ќе настапи 17-та по ред во втората полуфинална вечер која ќе се одржи вечерва во Тел Авив.

Рингераја - промотивно видео
Заедно, Ти, Јас ...тоа е приказната за нашето семејство - семеен портал www.ringeraja.mk
2
Медиумите за хуманитарната роденденска акција
Подолу може да видите дел од нашата архива, како медиумите информираа за хуманитарната роденденска акција органзирана на...
2
Информација за реализираниот проект Детско...
Инпрес информира за реализираниот проект Детско каче на Рингераја.мк
2
Почетоците на Рингераја
Почетоците на Рингераја беа забележани од ТВ медиуми и пишани медиуми, за жал само дел од нив ги имаме во нашата архива....
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ема
ema 3

Кое машко име според вас е најубаво?

Даријан (31%)

Доротеј (1%)

Марин (10%)

Константин (18%)

Матеј (33%)

Нино (6%)


Број на сите гласови: 263

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!