|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Најомилени и најмалку омилени имиња

Најомилени машки имиња Најмалку омилени машки имиња
Филип >>90% (4145)
Звонимир >>71% (743)
Самоил >>88% (2634)
Анѓел >>55% (1085)
Дамјан >>86% (6105)
Цветан >>55% (524)
Бојан >>84% (6886)
Живко >>53% (478)
Мирослав >>84% (1532)
Сотир >>53% (669)
Марко >>81% (4742)
Љубисав >>52% (454)
Наум >>78% (1079)
Радослав >>52% (505)
Лука >>78% (5807)
Драгомир >>52% (475)
Мартин >>77% (3520)
Слободан >>51% (871)
Андреј >>77% (10104)
Страхил >>51% (475)
Најомилени женски имиња Најмалку омилени женски имиња
Ирина >>88% (7620)
Ружа >>69% (727)
Емилија >>86% (6761)
Дивна >>62% (678)
Цветанка >>84% (5267)
Зденка >>57% (548)
Анѓела >>82% (4511)
Надежда >>56% (496)
Марија >>80% (3155)
Малина >>56% (591)
Анастасија >>79% (2592)
Параскева >>54% (786)
Сара >>78% (6739)
Никита >>54% (1364)
Сунчица >>77% (6479)
Атина >>53% (543)
Марина >>77% (2906)
Жаклина >>52% (574)
Маја >>76% (3352)
Искра >>51% (638)

Последно додадено толкување на името

Андреј >>Анѓел >>
Бојан >>Горан >>
Гордан >>Дејан >>
Мартин >>Михаил >>
Слободан >>Сотир >>

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Самоил >>Георги >>
Тео >>Благој >>
Огнен >>Радослав >>
Дамјан >>Методиј >>
Климент >>Наум >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Тамара >>Венера >>
Сунчица >>Виолета >>
Малина >>Наталија >>
Дијана >>Сара >>
Јулијана >>Дивна >>

Листа на имиња

Пребарајте ја цела листа на имиња

Погледајте ја листата на машки имиња >>

Погледајте ја листата на женси имиња >>
Анкета

Toplomer
micichka

preeska mi se skrsi toplomerot vednas go sobrav so pravosmukalka...sega mi e strav da ne sum nazgazila nekoja ziva...oti znam deka preku kozata moze da se prenese vo organizmot!!kazete mi iskustvo :))

Ima li nekoj seriozni posledici ?? (68%)

Kako da se spasam od zivata ?? (14%)

ve molam piset_e komentar ako imate iskustvo !! :( (18%)


Број на сите гласови: 71

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!