|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Андреј

машко име

Гласање:
9981 гласови
77% 23%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

храбар,мажествен

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Стојан >>Божидар >>
Слободан >>Бојан >>
Сотир >>Јордан >>
Јосиф >>Рубин >>
Роберт >>Петар >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Ксенија >>Ана >>
Теодора >>Искра >>
Снежана >>Лилјана >>
Ружа >>Зденка >>
Магдалена >>Емилија >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Викторија
Victorya

Дали Ви се допаѓа името Викторија (победа)?

Да, многу. (26%)

Да. (30%)

Не е нешто посебно. (26%)

Не ми се допаѓа. (14%)

Многу грдо име е. (3%)


Број на сите гласови: 119

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!