|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Јаков

машко име

Гласање:
1528 гласови
51% 49%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

Машко библиско име,име на календарски светец.

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Самоил >>Константин >>
Михаил >>Злате >>
Живко >>Наум >>
Илија >>Бојан >>
Теодор >>Цветан >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Анѓела >>Цветанка >>
Јулијана >>Жаклина >>
Маја >>Мартина >>
Виолета >>Лилјана >>
Клара >>Ева >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Koe ime e poubavo ?
Elenakis

Ime za devojche ?

Natalija (37%)

Viktorija (37%)

Megi (26%)


Број на сите гласови: 251

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!