|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Теодор

машко име

Гласање:
1442 гласови
73% 27%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

дар божји

Теодора

женско име

Гласање:
2736 гласови
66% 34%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

дар божји

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Мирослав >>Валентин >>
Јосиф >>Сотир >>
Наум >>Методиј >>
Дамјан >>Оливер >>
Горан >>Гордан >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Ана >>Марта >>
Теа >>Снежана >>
Малина >>Дивна >>
Атина >>Зденка >>
Орхидеја >>Цветанка >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Dali?
Jana9

Dali koristite sediste vo kola za vaset_o dete?

Da (43%)

Ne (57%)


Број на сите гласови: 7

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!