|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Лазар

машко име

Гласање:
781 гласови
62% 38%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

евангелиско име,од еврејски со значенје бог помага.

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Јосиф >>Гордан >>
Дејан >>Лука >>
Бојан >>Георги >>
Рубин >>Иван >>
Огнен >>Мирослав >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Клара >>Сара >>
Никита >>Јулијана >>
Зора >>Тереза >>
Параскева >>Марија >>
Пандора >>Матеја >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>