|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Ана

женско име

Гласање:
2149 гласови
76% 24%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

милост,благодарност

Анастасија

женско име

Гласање:
2437 гласови
80% 20%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

родена на Велигден

Гордана

женско име

Гласање:
1422 гласови
52% 48%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

горда

Дијана

женско име

Гласање:
1162 гласови
59% 41%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

божица на парите, месечината ,плодноста и светлоста во римската митолгоија

Јулијана

женско име

Гласање:
1923 гласови
72% 28%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

блескава

Снежана

женско име

Гласање:
1032 гласови
58% 42%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

снежно бела

Лилјана

женско име

Гласање:
803 гласови
64% 36%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

од лилјан ,вид на растение,цвеќе.

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Бојан >>Тихомир >>
Андреј >>Стефан >>
Ненад >>Рубин >>
Злате >>Кирил >>
Климент >>Благој >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Сара >>Клара >>
Јасна >>Мартина >>
Емилија >>Наталија >>
Маргарита >>Убавка >>
Анастасија >>Ирина >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Kolku cesto imate sex?
Yummy Mammy

Roditeli, kolku cesto imate odnosi so vasite partneri? (So isklucok na bremenite koi poradi sostojbata ne mozat da imaat voobicaeni odnosi kako i pred toa)

ne sme imale vo poslednive 5 meseci (18%)

2-3 pati poslednive 3 meseci (10%)

2-3 pati vo mesecot (13%)

1 vo nedelata (26%)

3-4 pati vo nedelata (22%)

skoro sekoj den (11%)


Број на сите гласови: 385

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!