|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Јордан

машко име

Гласање:
637 гласови
58% 42%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

Според името на палестинската река јордан.

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Јосиф >>Тодор >>
Роберт >>Миодраг >>
Дамјан >>Слободан >>
Сотир >>Игор >>
Злате >>Рубин >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Жаклина >>Пандора >>
Сунчица >>Маргарита >>
Анастасија >>Афродита >>
Јулијана >>Зденка >>
Тереза >>Параскева >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

vnimanie
Admin

Dali mislite deka imate dovolno vreme da im se posvetite na svoite deca?

da (77%)

ne (23%)


Број на сите гласови: 62

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!