|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Зденка

женско име

Гласање:
492 гласови
42% 58%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

Чешко женско име кое значи прави.

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Јосиф >>Иван >>
Љубисав >>Божидар >>
Климент >>Лазар >>
Радослав >>Дејан >>
Стојан >>Трифун >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Јулијана >>Параскева >>
Емилија >>Искра >>
Матеја >>Марта >>
Марина >>Ирина >>
Орхидеја >>Гордана >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Што мислите?
Jana9

Што мислите дали може бремена да се вози во авион?

ДА (40%)

НЕ (10%)

Зависи во кој месец од бременоста (40%)

Незнам (10%)


Број на сите гласови: 10

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!