|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Теодора

женско име

Гласање:
2614 гласови
67% 33%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

дар божји

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Звонимир >>Јосиф >>
Борислав >>Божидар >>
Миодраг >>Дамјан >>
Гордан >>Рубин >>
Теодосиј >>Ненад >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Ружа >>Маргарита >>
Атина >>Пандора >>
Венера >>Емилија >>
Наталија >>Виолета >>
Ксенија >>Ева >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

ZENSKO IME
MAKMUZIKA

IME

ANA (29%)

ANGELA (18%)

NADA (4%)

NADJA (24%)

MARIJA (17%)

JASNA (7%)


Број на сите гласови: 139

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!