|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Цветан

машко име

Гласање:
737 гласови
47% 53%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

цвет

Цветанка

женско име

Гласање:
5512 гласови
83% 17%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

цвет

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Сотир >>Стојан >>
Роберт >>Борислав >>
Методиј >>Тихомир >>
Христијан >>Георги >>
Андреј >>Ненад >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Емилија >>Ксенија >>
Гордана >>Венера >>
Афродита >>Никита >>
Деспина >>Пандора >>
Маргарита >>Орхидеја >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?