|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Тео

машко име

Гласање:
1936 гласови
73% 27%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

бог

Теодор

машко име

Гласање:
1309 гласови
75% 25%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

дар божји

Теодора

женско име

Гласање:
2585 гласови
67% 33%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

дар божји

Теодосиј

машко име

Гласање:
508 гласови
53% 47%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

значи даден од бога

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Огнен >>Лука >>
Злате >>Стојан >>
Благој >>Трифун >>
Павел >>Филип >>
Наум >>Кирил >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Јулијана >>Афродита >>
Никита >>Анастасија >>
Ружа >>Софија >>
Сара >>Ана >>
Ксенија >>Пандора >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Каде?
Jana9

Каде повеќе преферирате да излезете?

Во кафич (33%)

Во дискотека (0%)

Во кафана (0%)

Нешто друго (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!