|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Лука

машко име

Гласање:
5807 гласови
78% 22%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

од латински лукас,што значи светлина.

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Стојан >>Дејан >>
Благој >>Михаил >>
Горазд >>Огнен >>
Стефан >>Павел >>
Љубисав >>Наум >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Маргарита >>Маргарита >>
Дијана >>Анѓела >>
Венера >>Сара >>
Тереза >>Ружа >>
Ксенија >>Искра >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Галење
детенце

Кој најмногу го разгалува вашето дете?

Мама (50%)

Тато (12%)

Баба (25%)

Дедо (12%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!