|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Гордан

машко име

Гласање:
786 гласови
50% 50%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

горд

Гордана

женско име

Гласање:
1745 гласови
51% 49%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

горда

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Самоил >>Наум >>
Илија >>Теодосиј >>
Горазд >>Тихомир >>
Јаков >>Валентин >>
Методиј >>Михаил >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Надежда >>Лилјана >>
Ева >>Магдалена >>
Калина >>Емилија >>
Весна >>Виолета >>
Јасна >>Марта >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?