|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Константин

машко име

Гласање:
483 гласови
55% 45%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

име со латинско потекло,на латински значи постојан,исто така е име на календарски светец.женска варијанта е Константина.

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Теодор >>Петар >>
Кирил >>Владимир >>
Јордан >>Јосиф >>
Илија >>Слободан >>
Иван >>Игор >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Анѓела >>Тереза >>
Калина >>Матеја >>
Зора >>Жаклина >>
Венера >>Никита >>
Анастасија >>Марина >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Дали практикувате секс за време на бременоста и кога?
Snow Angel

Гласајте

Да,секогаш (47%)

Само во првото тримесечие не (4%)

Не,никогаш (28%)

Само во третото тримесечие не (5%)

Да,ама само во второто тримесечие (4%)

Сеуште немам одговор од гинеколог (12%)


Број на сите гласови: 76

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!