|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Сунчица

женско име

Гласање:
6404 гласови
78% 22%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

светла,сјајна, блескава

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Роберт >>Јосиф >>
Андреј >>Живко >>
Јордан >>Миодраг >>
Страхил >>Михаил >>
Ненад >>Гордан >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Тамара >>Пандора >>
Марина >>Афродита >>
Снежана >>Деспина >>
Софија >>Мартина >>
Наталија >>Марија >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Именце
Gaia

Кое женско именце ви е поубаво?

Јана (64%)

Елена (36%)


Број на сите гласови: 135

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!