|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Колку долго може една бремена жена да плива во море? Дали водата во базенот е погодна за бремена жена? Што е со термалните води? Сето ова го проверивме со Мина Маринчиќ, водач на вежбањето во вода за бремени жени од Словенија

ФИТ ТРУДНИЦА/МАМА

Шест најдобри вежби за трудници

Автор: Редакција Рингераја | 21.6.2020
image

Бременост! Мислиме дека ова е периодот каде што никој нема да ни замери што јадеме повеќе од вообичаено, некое кило плус нема да пречи, ќе мислиме отпосле на симнување на насобраната тежина. Сосема погрешна насока на размислување!

image

Не чекајте детето да порасне за да го научите да плива, всушност дури и не чекајте да стане дете, додека е мало бебе препуштете му го задоволството од водениот спорт

ОЗНАКИ:

ВИДЕА

Видео: 16 месечно бебе преплива базен

Автор: Редакција Рингераја | 5.7.2013
image

Со оглед на тоа дека поминале 9 месеци во мајчиниот стомак во вода, пливањето на бебињата не им е непознато. Тоа го докажа 16-месечната Елизабет, чие видео воодушеви 1.800.000 корисници на Youtube

ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ

Научете го детето да плива

Автор: Редакција Рингераја | 13.6.2012
image

Летото е вистинска можност да го научите своето претшколско дете да плива. Првиот чекор е привикнување на детето на водата

ФИЗИЧКА АКТИВНОСТ

Правила на безбедност при пливање

Автор: Редакција Рингераја | 5.7.2011
image

Почна сезоната на летни одмори, која е за многу деца највеселиот период од годината. Без оглед дали се капат во езеро, река, море или на базен, потребно е да се потсетиме на сите можни опасности и да ги предупредиме децата на безбедносни мерки.

image

Бебињата имаат вроден инстикт за пливање и најдобро е тој инстикт да се развива од најрана возраст

image

Пливањето е воедно и дружењето, користењето на слободното време, зајакнувањето на самодовербата, позитивно влијае и на психо-социјалниот и физичкиот развој на детето.

СТРАНА 1 ОД 1