|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Видео: 16 месечно бебе преплива базен

Редакција Рингераја, 5.7.2013
Со оглед на тоа дека поминале 9 месеци во мајчиниот стомак во вода, пливањето на бебињата не им е непознато. Тоа го докажа 16-месечната Елизабет, чие видео воодушеви 1.800.000 корисници на Youtube
Клучни зборови:

/11


 

Само 16 месеци старата Елизабет покажа колку сака да плива во вода. Девојчето скокна во водата и без никаков проблем со лицето под вода го преплива целот базен.

Кога се умори и остана без воздух само се заврти на грб и продолжи да ги движи рацете и нозете. Насмеана гледаше во својот татко, кој овој неверојатен момент го заележа со својата камера и го сподели со целиот свет.

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Зошто бебињата не смеат да јадат мед?
И додека повеќето возрасни без проблем можат да јадат мед, кога станува збор за бебињата работата е поинаква
4
20 идеи за декорација на торта за крштевка
Разубавете го најубавиот ден со најубава торта
4
Лимонот ги топи килограмите
Сок од лимон пијте наутро пред доручек, бидејќи ова ќе го забрза метаболизмот, а калориите нема да се „лепат“ на критичн...
4
Во Хрватска е откриено кои пелени најдобро...
Хрватскиот портал24 sata.hr објави вест за тестирање на пелени кои се наоѓаат на нивниот пазар, па Ви ги претставуваме р...
3
Анкета

Машки имиња
Бота

Кое е најубаво

Давор (39%)

Бојан (61%)


Број на сите гласови: 74

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!