|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Летото пристигна со сончеви денови и многу можности за забава за целото семејство! Уживајте во секој момент, во првите мали чекори на откривање на светот и не пропуштајте ниту една насмевка на вашето разиграно малечко

image

Пристигнувањето на бебе во вашиот дом е голема животна радост за секој пар. Тоа претставува период на интензивни промени на навиките и приоритетите каде родителите се трудат да бидат добро организиран тим

image

Милена Станковска - Секогаш бирајте здрави и проверени производи за вашите најмили, особено во првата година од животот на детето

image

Години наназад на нашиот пазар дрогериите на dm се профилирани како место за целото семејство, каде може да најдете сe што ви е потребно за нега и убавина, нега и храна за бебиња, органска храна и додатоци во исхрана

image

Според мислењето на стручните лица појадокот е еден од најважните предуслови за раст и развој на секое дете. Појадокот обезбедува енергија за нормално функционирање на организмот, како и 20-25% нутритиенти кои треба да се внесат во тек на денот

ИСХРАНА

Житата во детската исхрана

Автор: Nestle Baby Food | 14.1.2014
image

Малото стомаче кај бебињата има дури 5 пати поголема потреба за хранливи состојки отколку возрасните луѓе, а во периодот помеѓу 4 и 6 месеци мајчиното млеко станува недоволно за покривање на растечките прехранбени потреби

image

Ништо не може да го замени чувството кога ќе го видите вашето бебе како расте и напредува! Но, паралелно со тоа доаѓаат и многу одговорности и грижи, особено кога е во прашање исхраната

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?