|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Nestle - Најдоброто за вашите малечки

Nestle Baby Food, 4.10.2013
Ништо не може да го замени чувството кога ќе го видите вашето бебе како расте и напредува! Но, паралелно со тоа доаѓаат и многу одговорности и грижи, особено кога е во прашање исхраната

image
/11


 

Исхраната на детето во првите години од животот е од непроценливо значење за неговиот понатамошен развој, па освен на здравјето, исхраната непосредно влијае и на способноста на детето да комуницира, размислува, да учи нови работи и да го спознава светот околу него.

Nestlé детската храна, со традиција долга цели 145 години, нуди широк асортиман на прехранбени производи за доенчиња и за мали деца, а во кои спаѓаат и млеко за доенчиња, млеко за мали деца, млечни десерти, житни снегулки, готови млечни оброци сo жита, како и најновите напивки со жита. Секој од производите е прилагоден за соодветната возраст на детето и е богат со витамини и со минерали кои им се потребни на децата.

-          Junior млеко за мали деца од првата година ги обезбедува најважните нутритиенти со разновидната прехрана: железо, калциум и 13 витамини.

-          Житни снегулки богати со витамини и со минерали, со намалено присуство на шеќери, се единствени на пазарот кои содржат пробиотици кои се важни за доброто функционирање на имунитетот на детето.

-          Млечни десерти, направени посебно за бебиња и за мали деца, се најдобриот начин за да се обезбедат сите благодети од млекото, затоа што секоја чашичка содржи повеќе од 30% од препорачаниот внес на калциум, магнезиум и цинк, кои се важни за развој на силни коски и на цврсти запчиња.

-          Готови млечни оброци со жита се практичен, веќе подготвен оброк за појадок или вечера, богат со калциум и со железо. Идеални се кога сте надвор од дома, а на детете сакате да му обезбедите хранлив млечен оброк!

-          Напивки со жита, за приготвување со млеко вкусот на ванила и на чоколада на млекото му дава неодолив вкус! За разлика од класичните готови напивки, во себе содржи повеќе од 60% жита, а е богат со железо и со витамини.

Nestlé детската храна е синоним за квалитет и доверба кои детето ги заслужува!

За повеќе информации, посетете www.bebe-nestle.mk и зачленете се во Nestlé baby клубот преку кој може да добиете низа поволности.

 

nestle

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
4
Љубовта меѓу мајката и бебето
Научниците кои се занимаваат со развојот на децата, откриле кои физиолошки и хемиски фактори допринесуваат во развојот н...
4
Дали икањето кај бебињата е нормално?
Кога ќе го видиме нашето малечко бебе како се мачи со икање, често се грижиме дали тие контракции можат некако да му наш...
3
Здрави варива во исхраната на децата
Кога се варивата во прашање се истакнува оптималноста на нутритивни компоненти и умерената калориска вредност во еден об...
3
Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?