|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

100 ѕвезди на Johnson`s бебе календар за 2022!

Автор: Редакција Рингераја | 5.12.2021
image

Ѕвездениот сјај на нашите блескави дечиња го осветлува небото на Рингераја! Не една или две, туку 798 ѕвезди! Пред нас се фотографии на 100 дечиња со најголем број на гласови кои ги дадовте вие во "Ѕвезда на бебе календар за 2022 година"

10 неверојатни супермоќи кои ги имаат бебињата

Автор: Редакција Рингераја | 5.11.2021
image

Бебиња - Сите ние го започнуваме животот како едно. Бебињата се мали, гласни, често смрдливи и имаат навика да прават нивните родители да изгледаат како зомби. Сепак, и покрај сите проблеми што ги предизвикуваат, имаат неверојатни моќи

Стари македонски имиња за момчиња

Автор: Редакција Рингераја | 25.10.2021
image

Кога очекувате бебе, едно од нештата кои ви предизвикуваат возбуда, е изборот на името на новиот член во семејството. Веќе го знаете полот, но сега доаѓа тешкиот дел – да се одлучите за име, кое вашето дете треба да го носи цел живот

БАРАМЕ 12 Ѕвезди за бебе календар за 2022 година

Автор: Редакција Рингераја | 18.10.2021
image

Драги родители, не ги пропуштајте моментите на среќа и чиста радост со вашите малечки, зачувајте ги тие спомени како нешто најдрагоцено! Поделете ги и со нас, бидејќи избираме најсимпатични фотографии за Ѕвезда на бебе календар 2022 година!

Вака изгледа еден обичен ден кога имате бебе

Автор: Редакција Рингераја | 23.9.2021
image

Оваа мајка направи комичен распоред - како изгледа животот на мајката од утро до вечер

Забавни факти за бебињата родени во април

Автор: Редакција Рингераја | 20.4.2021
image

Април е толку убав месец за пречек на нов живот на светот. Дождот го расчистува студот од минатите денови, а цвеќињата ѕиркаат со главите од почвата, инсинуираат шарени денови пред нас

Стрес кај бебиња и деца

Автор: Редакција Рингераја | 26.3.2021
image

Се сеќаваме дека не ни се допаѓаше кога родителите нe оставија во градинка - колку се плашевме дали некој ќе дојде по нас! Се плашевме од првото шишање на шишки, а да не спомнувам одење на лекар

image

Еве десет едноставни „што треба и што не треба да направиш“ што секој ентузијаст и добронамерен посетител може да ги прочита, пред да посети новороденче

image

Една жена полудела поради постапка на свекрвата, која по сопствена иницијатива ги пробушила ушите на нејзината тримесечна ќерка

Ви го претставуваме Johnson`s бебе календарот за 2021!

Автор: Редакција Рингераја | 20.12.2020
image

Со задоволство ви го преставуваме Johnson's бебе календарот за 2021 година кој го красат 12 рингераини ѕвездички

СТРАНА 1 ОД 10


Анкета

женски имиња
детенце

Кое име ви е најубаво?

Илина (45%)

Јана (55%)

Благица (0%)

Димитрина (0%)


Број на сите гласови: 11

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!