|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Елена Ристеска искрена: Ако не најдам партнер, планирам да си посвојам детенце

image

Внимателно влеговме во просторијата полна со креветчиња. Имаше околу 20 креветчиња и во секое имаше дете на возраст од неколку месеци до една или две години. Забележавме дека тука нешто не е во ред. Просторијата беше неверојатно мирна и тивка

image

33-годишен самохран татко од Јоркшир посвои четири деца со посебни потреби. Бен Карпентер од Јоркшир, кој многу брзо беше наречен „супертатко“ и „светец“ почна да посвојува пред 10 години, станувајќи еден од најмладите хомосексуалци да посвои дете

image

Кели Диркс, мајка на неколку деца со посебни потреби, забележала дека луѓето во продавница ја гледаат чудно, бидејќи своето дете го носи во раце, наместо да го стави во количка

ПОСВОЈУВАЊЕ

Подобро сиромашна, отколку Кардашијан

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2014
image

Живот со Кардашијан? Подобро ќе живеам во сиромаштија во Тајланд! 13-годишно девојче, кое Ким очајно сакаше да го посвои, рече НЕ

ПОСВОЈУВАЊЕ

Џорџ и Амал Клуни ќе станат родители?

Автор: Редакција Рингераја | 18.11.2014
image

Дали Џорџ Клуни и Амал Клуни се подготвени да бидат родители?

image

На родителството му е потребна љубов, не ДНК и тие кои станале родители преку посвојување, го знаат тоа. Бидејќи ноември е месец на посвојување, време е да споделиме позитивни приказни и да ја подигнеме свеста за посвојувањето

image

Двојка од Оклахома добила пет деца во рок од девет месеци. Откако посвоиле тројка, мајката забременила со близнаци

ПОСВОЈУВАЊЕ

Поштенско сандаче за оставени бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 8.2.2014
image

Не би убивајте и не ги оставајте децата по контејнери...дајте ми ги мене! Свештеникот Ли Џонг од Сеул направи "поштенско сандаче" во кое може да се оставаат децата, од кои родителите решиле да се откажат

ПОСВОЈУВАЊЕ

Видео: Девојчето кое преживеа абортус

Автор: Редакција Рингераја | 5.9.2013
image

Неодамна, неверојатна случка се случила во Украина: плодот преживеал по извршениот абортус. Девојчето преживеало клиничка смрт и две години поминало на инфективно одделение, вегетирајќи. Тогаш ја нашле благочестиви луѓе, кои ја посвоиле

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

koe ime e poubavo
tin4e_to1

koe ime e poubavo za naset_o soncence

ana (57%)

eli (13%)

ivona (30%)


Број на сите гласови: 172

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!