|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Подобро сиромашна, отколку Кардашијан

Редакција Рингераја, 21.11.2014
Живот со Кардашијан? Подобро ќе живеам во сиромаштија во Тајланд! 13-годишно девојче, кое Ким очајно сакаше да го посвои, рече НЕ

image
/11


 

Тинејџерка од домот за деца без родители во Тајланд, донесе неверојатна одлука да ја одбие понудата од старлетата Ким Кардашијан да ја посвои во својот живот полн со задоволство, безгрижност и гламур.

Тринаесет годишното девојче Пинк се стресе од возбуда кога слушна дека сакале да ја посвојат мулти-милионери, но инсистираше на тоа дека сака да студира во Тајланд, а потоа да и помогне на сиромашната татковина и сираците со кои израсна.

Девојчето со сончева насмевка го украде срцето на Ким, кога таа го посети сиромашниот дом во Тајланд, област во која повеќе од 4000 луѓе загинаа во цунамито во 2004 година.

Пинк, одличната ученичка, чија мајка ја пратила во домот, бидејќи била премногу сиромашна за да се грижи за неа и да ја образова, веднаш се поврза со Ким и и даде белегзија, која Ким ја покажа во своето реално шоу.

Но откако и кажаа дека старлетата сака да ја посвои, Пинк рече: “Сите сакаат да имаат различен или подобар живот од сегашниот, претпоставувам. Но кога подобро размислив, сфатив дека тоа нема да биде добро за мене, бидејќи ќе оставам толку многу зад себе. Не бев подготвена на тоа”.

 

Ова е девојчето кое одби да биде посвоено од Ким Кардашијан

1

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Супер оброк за супер почеток на денот
Една од утринските недоумици на секој родител е што да им послужи за појадок на своите деца, а да биде здраво и хранливо
5
Зеленaта храна е одличен лекар!
Кога зборуваме за зелена храна мислиме на овошја и зеленчуци во кои доминира зелената боја. Денес ви претставуваме осум ...
5
Готвач за бебе
Кашички од зеленчук од 6 – 8 месеци
4
Правила за доење на плажа
Доколку се подготвувате на пат со бебето кое го доите, би требало да знаете неколку ситници за кои можеби не сте знаеле....
4
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?