|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Поштенско сандаче за оставени бебиња

Редакција Рингераја, 8.2.2014
Не би убивајте и не ги оставајте децата по контејнери...дајте ми ги мене! Свештеникот Ли Џонг од Сеул направи "поштенско сандаче" во кое може да се оставаат децата, од кои родителите решиле да се откажат
Клучни зборови:

/11


 

Дека човечката добрина не исчезнала од овој суров свет, ни покажува еден пример од Јужна Кореја. Свештеникот Ли Џонс од Сеул направил поштенско сандаче,во кое родителите може да ги остават своите несакани деца, наместо да ги оставаат по контејнерите.

Ова негово откритие ги воодушеви граѓаните. Сите го поддржале свештеникот во неговата мисија, бидејќи на овој начин спасил многу деца.

Сандачето е затоплено, а во себе има детектори за чад кои се поврзани со црквата. Црквата се надева дека на овој начин ќе спаси многу детски животи.

 

Погледнете го видеото!

 

 


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Заблуди за есенските вируси – што треба да...
Се работи за безопасни вируси кои се неизбежен дел од растењето на децата, но и начин детето да стекне имунитет во првит...
5
Како да ја негувате бебешката кожа за да б...
Како родители, ние се стремиме да им го обезбедиме најдоброто на нашите малечки,обезбедувајќи им удобност, здравје и цел...
4
Доењето е здравствено прашање, а не начин ...
Американската академија за педијатрија суптилно ги промени упатствата за доење на новородените бебиња: Доењето веќе не е...
4
Која храна не се препорачува во првата год...
Постојат намирници кои не се препорачуваат сe додека бебето не наврши барем една година. Дигестивниот систем на бебињата...
4
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?