|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

НЕГА

Еве зошто жените мора да пешачат што повеќе

Автор: Редакција Рингераја | 12.8.2019
image

Ова е посебно важно кај девојчињата, кои често во периодот на адолесценција избегнуваат спортски активности. Пешачењето е неопходно за цел живот, а не чини ништо

РАЗВОЈ

Првата година од животот на детето (прв дел)

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Сите родители се среќни ако детето нормално се развива и ако е здраво. За таквиот развој и самите можат да допринесат, ако своето дете уште во првите месеци го носат на редовни контролни прегледи кај педијатар.

РАЗВОЈ

Здраво движење на бебето

Автор: Др. Сузана Јанковиќ | 4.5.2010
image

Не се препорачува употреба на стојалките, посебно не на оние во кои бебето само со врвовите од прстињата го достигнува подот. Стојалките можат да го попречат нормалниот развој на колковите и да доведат до повреди.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Ljubomora
miana

Dali ste ljubomorni po priroda?

Da,mnogu (89%)

Premnogu (11%)


Број на сите гласови: 27

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!