|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Рана дијагноза на деца со аутизам

Автор: Мр. логопед Светлана Трнинкова | 23.5.2020
image

ИЗРАБОТИЛ- МР. ЛОГОПЕД Светлана Трнинкова

ПР ТЕКСТОВИ

„Еден свет за сите“ во Рамстор

Автор: Во мојот свет | 22.4.2014
image

АПРИЛ-МЕСЕЦ НА АУТИЗМОТ: Здружението ВО МОЈОТ СВЕТ продолжува со кампањата „Еден свет за сите“ што традиционално ја спроведува во тек на месец Април

image

По заедничка иницијатива, соработка и советувања на Министерството за труд и социјална политика и здружението ВО МОЈОТ СВЕТ од неодамна отпочна со работа првиот Дневен центар за деца со аутизам во Република Македонија

ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

Што е тоа аутизам?

Автор: Редакција Рингераја | 3.5.2011
image

Аутизмот предизвикува децата да го доживуваат светот поинаку, од повеќето други деца. Нив им е тешко да разговараат со другите и потешко се изразуваат со зборови. Децата со аутизам се држат за себе и не можат да комуницираат без посебна помош.

image

Раната интервенција е клуч за подобрување на изгледите за децата со аутизам, невролошко нарушување што ја оштетува комуникацијата и социјалните способности. Еве неколку стратегии кои би Ве заинтригирале.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

kakov avtomobil sakas
danielford (17%)

mercedes (30%)

bmw (52%)


Број на сите гласови: 46

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!