|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Совети за правилно подготвување на бебешката храна

Автор: Редакција Рингераја | 18.8.2014
image

Бебешката храна подготвена дома е најдобрата опција за исхрана на бебето. Најлесен начин да приготвите кашичка за бебето е да земете една банана, да додадете малку авокадо и Voila!

Мајката произведува помасно млеко ако има син

Автор: Редакција Рингераја | 5.8.2014
image

Научниците откриле дека мајката произведува млеко со различен состав, зависно од полот на детето. Мајчиното млеко претставува оптимална храна за различните развојни потреби на детето

Доење – благодет за мајката и бебето

Автор: Редакција Рингераја | 4.8.2014
image

Од 1. до 7. август е Светската недела на доењето во која се укажува на важноста на доењето, како за бебето така и за мајката

Здраво, бело и дебело?!

Автор: Мирјана Мимица | 3.7.2014
image

Македонија е полна со предрасуди од типот – промајата може да те убие, а исто и ладниот бетон. И денес се сеќаваме на советите на баба – ни под разно, макар да тресе и земјотрес, не смее да се излезе од дома 6 часа откако косата ќе се измие!

Навикнување на бебето на цврста храна

Автор: Редакција Рингераја | 26.5.2014
image

Штотуку се навикнавте да го доите/храните со адаптирано млеко вашето бебе, на ред е нов предизвик: навикнување на бебето на цврста храна. Ве запознаваме со правилното време и со правилниот редослед на воведување на цврста храна

Храна која влијае на развојот на интелегенција

Автор: Редакција Рингераја | 12.5.2014
image

За раст и правилен развој на малото дете, нужна е здрава и урамнотежена исхрана. Но дали некогаш сте ја доведувале во врска храната која ја јаде вашето дете со неговата интелегенција?

Доење – магија и моќ

Автор: Jasmina Katinski | 9.5.2014
image

Моето дете живее и се храни од моето тело, благодарение на мене. Што е тоа ако не е моќ? Ќе извикувам гордо “Јас дојам” и тоа како! И сто пати ако треба!

Еднаш буцко, засекогаш буцко?!

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2014
image

Во потрага по начин за борба против дебелината, научниците дошле до заклучок дека луѓето кои биле дебели како бебиња, имаат големи шанси да останат такви и како возрасни

Прв пијалак по мајчиното млеко – вода

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2014
image

Мајчиното млеко е најдобра и најздрава храна и потребно е да биде ексклузивна исхрана на бебето во текот на првите 4-6 месеци од животот

image

Родена сум и израснав во Кенија и на Брегот на Слоновата коска. Од својата 15-та година живеев во Велија Британија. Меѓутоа, секогаш знаев дека своите деца (кога и да ги добијам) сакам да ги израснам дома, во Кенија...

СТРАНА 6 ОД 14


Анкета

Najubavo zensko ime
love22

pomognete

Teodora (33%)

Ema (32%)

Angela (31%)

Mimi (4%)


Број на сите гласови: 153

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!