|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Рингераја.мк, во соработка со Детски ЗОО Фест, доделува по шест гратис влезници за секоја сабота, додека трае фестивалот. Следете не!

НАГРАДНА ИГРА

Добитници на главни награди

Автор: Редакција Рингераја | 18.4.2014
image

Имаме 10 неуморни натпреварувачи кои секојдневно и постојано беа присутни на страниците на Рингераја, ја полнеа Велигденската кошничка со јајца и производи на Натура. Погледнете ја листата на добитници на главни награди

image

Хуманитарната акција „Прегратка на дар“ по втор пат ги израдува децата со играчки во Детското одделение во Општата болница во Кичево

image

Креативен Центар „Мали Креативци“, место каде што НАШИТЕ ДЕЦА смеат слободно да креираат! Што направија овие креативни дечиња за своите болни другарчиња?

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

СРЕЌНА НОВА 2014 ГОДИНА

Автор: Редакција Рингераја | 31.12.2013
image

Нека ви се расипат плановите, но НЕКА ВИ СЕ ИСПОЛНАТ СИТЕ ЖЕЛБИ, копнежи и страсти...сето она што од сушноста ви доаѓа! Среќни Новогодишни и Божиќни празници!

image

Караванот Прегратка на дар го продолжи своето хумано патување. Вчера ја посети градинката Орце Николов во Карпош. Впечатоците се ФЕНОМЕНАЛНИ!

image

Од срцето на градот Скопје започна акцијата Прегратка на дар 2013 со работилница во градинката Раде Јовчевски Корчагин. Започнавме со куклена претстава, продолживме со изработка на играчки и секое дете на подарок доби сликовница. ВООДУШЕВЕНИ СМЕ!

ТЕК НА АКЦИЈАТА 2013

Тргнува Караванот "Прегратка на дар"!

Автор: Редакција Рингераја | 12.11.2013
image

Денес, 13.11.2013 година, тргнува караванот Прегратка на дар, кој ќе посети многу градинки низ Македонија, ќе допре до многу детски срца и ќе го пренесе духот на најтоплата и најхумана акција од деца за деца во нашата земја - Прегратка на дар 2013!

ИСХРАНА

Недостаток на Витамин Д во бременост

Автор: Редакција Рингераја | 28.10.2013
image

За време на бременоста, сериозниот недостаток на Витаминот Д може да биде причина за појава на конгенитален рахитис, фрактури на коските и подоцна да се развие кариес на млечните заби кај детето...

image

Почитувани учесници во изборот за најубава уметничка творба на тема правата на детето, во детската недела: ТУКА може да ги симнете дипломата и пофалниците кои ги добија Вашите деца и ученици. ЧЕСТИТКИ до сите! Се натпреваруваме и следната година!

СТРАНА 5 ОД 10


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?