|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Зошто бебето `рчи?

Автор: Редакција Рингераја | 8.5.2012
image

Збунето гледате во ангелското лице на Вашето бебе, додека спие. Се прашувате од каде одеднаш тоа бучно дишење? Просто не можете да поверувате дека Вашето бебе 'рчи!

Мамичке, ме боли увото!

Автор: Редакција Рингераја | 28.2.2012
image

Раното откривање на симптомите на ушните инфекции, кај малите деца е од исклучителна важност. Колку побрзо ќе отпочне терапијата, толку поблаги ќе бидат мачнините, а лекувањето побрзо.

Три најголеми заблуди за настинката

Автор: Редакција Рингераја | 5.1.2012
image

Прекумерно затоплување, избегнување на прошетки по ладно време, избегнување на сладолед и ладни пијалоци, паничен страв од промаја... Дали се ова митови, или најдобар начин за заштита од настинка?

image

Долго време се сметало дека антибиотиците лечат скоро сe, а денес нивното дејство е предмет на расправа.

image

Зошто во есен се почести инфекциите на горните дишни патишта?

Како да му дадете лек на Вашето бебе?

Автор: www.zazdravje.com.mk | 4.11.2011
image

Лековите за децата, пред се оние најмалите, се прават во облик на сирупи или прашоци кои се раствораат. Дозирањето пред се зависи од тежината на детето, а лекарот ќе препише колку точно лек треба да му дадете на детето во една доза.

Обетките не се за бебиња!

Автор: Редакција Рингераја | 2.8.2011
image

Не брзајте со дупчење на ушите, советуваат педијатрите

Дијареа (пролив) кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 19.7.2011
image

Летото е сезона на цревни инфекции. Високите температури придонесуваат за размножување на бактериите, вирусите и цревните паразити, кои најмногу ги напаѓаат бебињата и малите деца заради нивниот сеуште неразвиен имунолошки систем.

Егзема или атопичен дерматит

Автор: Редакција Рингераја | 12.7.2011
image

Егзема или атопичен дерматит е воспаление на кожата предизвикано од комбинација на наследни фактори и одредени надворешни влијанија (алергија, психолошки фактори, иритирачки супстанции).

Анкилоглосија – заврзан јазик

Автор: Редакција Рингераја | 5.5.2011
image

Анкилоглосија е вродена, често наследна аномалија на јазикот при што јазикот е краток, задебелен и нееластичен, што доведува до негова намалена подвижност. Оваа состојба може да влијае на доењето, оралната хигиена и на развојот на говор.

СТРАНА 5 ОД 8


Анкета

Школски прибор
RosaEleonora

Кој школски прибор го купувате

Gioto (32%)

Со омилените ликови без оглед на марката (23%)

Пеликан (13%)

тоzz (14%)

првиот што ке ми дојде до рака (18%)


Број на сите гласови: 133

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!