|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како да се намалат болестите кај децата?

Автор: Редакција Рингераја | 13.12.2012
image

Да се даде јасен и прецизен одговор на ова прашање е многу тешко. Некои причини за зголемување на бројот на болни деца се познати, но некои се во доменот на претпоставки

Зошто многу деца се болни?

Автор: Редакција Рингераја | 11.12.2012
image

Што се случува, од каде толку инфекции? Во градинките и училиштата скоро една третина од децата се на боледување. Едни кашлаат со недели, други повраќаат и имаат дијареја. Малку ќе оздрават па “Јово на ново”. Кога бевме ние мали не беше вака...

Високата телесна температура е пријател на децата?

Автор: Редакција Рингераја | 29.11.2012
image

Во новата студија на Американската асоцијација на педијатри се тврди дека температурата може да му помогне на детето да се чувствува добро. Стручњаците тврдат дека пребрзото лечење на високата температура може да го успори оздравувањето на детето

Кашлицата е сериозен симптом

Автор: www.zazdravje.com.mk | 15.11.2012
image

Кашлицата може да биде предизвикана од вируси, бактерии, алергии, карциноми, срцеви проблеми, лекарства и многу други работи. Во сите од овие случаеви терапијата е различна, но причината која ја предизвикува мора да се најде

Рота вирус инфекции и нивно спречување

Автор: Редакција Рингераја | 19.7.2012
image

Овој вирус е одговорен за 30% од инфекциите на гастроинтестиналниот систем кај бебињата и малите деца. Не постои лек кој ќе го совлада овој вирус, но денес веќе постои вакцина против најтешките облици на болеста

Не ги заклучувајте децата во врел автомобил!

Автор: Редакција Рингераја | 17.7.2012
image

Здравиот разум ни говори да не го оставаме детето заклучено во автомобил на +30 степени Целзиусови, но се чини дека такви работи сепак се случуваат.Со оваа статија сакаме да ги потсетиме родителите што се случува со детскиот организам во такви услови

Болести кои Ве демнат на летување

Автор: Редакција Рингераја | 10.7.2012
image

Додека сме на годишен одмор често се случува да закачиме некој цревен вирус или настинка и често сме лесен плен на комарци и останати мали напасти

Медот е опасен за бебињата!

Автор: Редакција Рингераја | 6.6.2012
image

Медот е познат извор на бактериски спори кои можат да предизвикаат ботулизам. Заради тоа, избегнувајте да му давате мед на Вашето бебе, бидејќи оваа болест најмногу ги погодува бебињата од 3. недели, до 6. месеци,но опасност постои и до првата година

Каков е имунитетот во првата година од животот?

Автор: Редакција Рингераја | 22.5.2012
image

Докторите направиле тест кој открива колку е силен имунолошкиот систем кај бебињата при раѓањето и колкава е веројатноста да бидат болни во првата година од животот?

Мирис на ацетон од детската уста

Автор: Редакција Рингераја | 17.5.2012
image

Се работи за доста чест проблем на малите деца, а причините можат да бидат различни. Со тек на растењето симптомите се намалуваат за потполно да исчезнат по 12. година од животот

СТРАНА 4 ОД 8


Анкета

/
Jana9

Dali sakate poveke :

Crveno vino (100%)

Belo vino (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!