|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Знаете ли дека Финска е призната за најдобрата во светот земја за мајките? Таму државата се грижи за идните мајки и им создава чувство на смиреност и доверба

МАМИНО КАТЧЕ

Совети кои би ги дала на идните мајки

Автор: Редакција Рингераја | 2.9.2016
image

Велат дека никогаш не си целосно подготвен да станеш родител - само ако судбината ти е таква раѓаш дете и со текот на времето се учиш како да го воспитуваш...

image

Ако детето два месеци трча гладно, валкано, босо – тоа му го чува здравјето цела година

ДНЕВНИК НА ТРУДНИЦИ

Знаете дека сте бремена кога...

Автор: Редакција Рингераја | 12.4.2016
image

13. Додадовте зборови во вашиот вокабулар, кои вашите пријателки (кои не се бремени) не ги разбираат. Но кога зборувате со вашата свекрва, толку завлегувате во дискусија што веќе ви ги раскажала нејзините породилни приказни. Ако не бевте блиски претх

МАМИНО КАТЧЕ

Дефиниција за балканска не-мајка

Автор: Редакција Рингераја | 24.3.2016
image

Не-мајка е жена која технички е мајка, но според балканските стандарди не го заслужува тој назив

image

Мајката е една од најважните жени во животот на секоја девојка која воспитува и помага во најтешките ситуации. Таа го преживува со нас секој неуспех, понекогаш го живее нашиот живот и секогаш сака да ни се случува само најдобро

image

Мајката на четири деца, 32-годишната Constance Hall од Перт, Австралија, повторно има добра поента, пишувајќи за постпородилната депресија. Таа нуди одличен увид во феноменот кој погодува многу мајки, а се рефлектира и врз животот на целото семејство

image

Не се малку мајките кои не наоѓаат решение на прашањето што да прават за време на мајчинството, надвор од тоа да стојат тивко покрај бебето. Ние ви нудиме неколку начини да го искористите времето со едноставни, но практични совети:

image

Се возите на пат и не знаете како да ги занимавате палавковците? Седите дома, завршивте со домашните задачи и сега што? И познатите се соочуваат со истите ситуации

image

Сезоната на настинки и вирусни инфекции е во ек и претстои период кога многу деца се седум дена во градинка, па две недели дома и така во круг. Постои ли начин за да се избегнат вирусните инфекции?

СТРАНА 2 ОД 5


Анкета

Na kolku godini?
Jana9

Na kolku godini stapivte vo brak?

18-20 (25%)

20-25 (50%)

25-30 (0%)

30-35 (0%)

35-40 (0%)

40... (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!