|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Се помалку разговор и чиста комуникација, се повеќе вперени глави во монитори, телефони, паметни уреди. Како фамилијарно да се детоксицираме од дигиталниот свет?

image

Се подготвувате оваа година за првпат да трчате маратон?

МАЈЧИНСТВО

Грижа за мајката по породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 31.3.2015
image

Да се биде информиран за тоа што да се очекува, кога и зошто да се побара медицинска помош, не само што ќе ви ја олесни новата улога на родители, туку е од најдобар интерес за вас и за вашето бебе

image

Секој родител знае дека воспитувањето на детето не е ни малку лесно, посебно во денешно време. Еве што треба секоја мајка да ја научи својата ќерка

НЕГА

За бели заби - босилек!

Автор: Редакција Рингераја | 18.9.2014
image

Босилекот има многу корисни својства, за кожата, косата, забите и непцата

image

Бебешката храна подготвена дома е најдобрата опција за исхрана на бебето. Најлесен начин да приготвите кашичка за бебето е да земете една банана, да додадете малку авокадо и Voila!

image

По темелно следење на моето дете и од разговорите со другите родители на мали деца, убеден сум дека бебињата се раководат според следниот Кодекс а однесување, кој е вграден во нивната ДНК

image

Секоја мајка барем еднаш се запрашала дали е добра во таа улога , дали прави се' како што треба, или може да биде уште подобра. Тоа е сосема природно и нормално. Многу жени мислат дека треба да се трудат повеќе и да даваат повеќе од себе

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Не сакам на лекар!

Автор: Редакција Рингераја | 16.4.2014
image

Многу мали деца се преплашени кога ќе се спомене посета на лекар. Во прилог се неколку начини со кои ќе им помогнете да го надминат стравот

image

Семејствата кои заедно носат здрави одлуки за начинот на живот, остануваат заедно здрави. Др. Оз советува како да изградите стратегија на здраво семејство

СТРАНА 3 ОД 5


Анкета

Dali?
Jana9

Sali se druzite so nekoj od Ringeraja?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!