|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

МАМИНО КАТЧЕ

Како вистински да ги сакате децата?

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2014
image

Мудри совети за родители

ШТО Е ОВУЛАЦИЈА?

5 насоки за побрзо забременување

Автор: Редакција Рингераја | 7.4.2014
image

Специјалистите за плодност ги споделија своите стручни насоки, кои ќе ви помогнат да ја зголемите плодноста и побрзо да забремените

МАМИНО КАТЧЕ

Наместо совет на мајките дајте им рака!

Автор: Редакција Рингераја | 14.3.2014
image

Кога ќе имате бебе луѓето се полни со совети. Некои од нив се навистина добри и целосно корисни особено кога доаѓаат со шише вино и цвеќе со картичка. Но постојат и совети кои не се од корист и преку кои ќе станете играчка во рацете на советувачите

ТАТИНО КАТЧЕ

Зборовите на тато имаат поголема моќ!

Автор: Редакција Рингераја | 18.2.2014
image

Татко кој ја УНИШТИ општествената дефиниција за убавината! Ова е совршено!

image

Одлучивте дека сакате да имате бебе? Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да забремените и да и дадете добар почеток на вашата одлука за бременост

МАЈЧИНСТВО

50 работи на кои ве учи мајчинството

Автор: Редакција Рингераја | 5.12.2013
image

Менувањето на пелена кога детето има две година, има потенцијал да стане олимписки спорт, за кој е потребно одредено ниво на вештина.....и многу други работи на кои мајчинството ќе ве научи

image

Како да ги избркате мравите од кујната, какo на косата да и дадете сјај, како од лимонот да исцедите што повеќе сок, како да ја спречите непријатната миризба при варење зелка и уште неколку совети, дознајте ги во ова видео...

image

Не е тајна дека односот меѓу снаата и свекрвата е еден од покомплицираните и затоа треба да се биде исклучително внимателен во комуникацијата. Психотерапевтката Деана Браун, која напишала цела книга, открива како да изградите добар однос со свекрвата

МАМИНО КАТЧЕ

Животни лекции од мајките, за синовите!

Автор: Редакција Рингераја | 7.6.2013
image

Постојат толку животни правила кои родителите треба да им ги пренесат на своите деца – да не псујат, да бидат љубезни, да го фрлаат ѓубрето, да веруваат во себе... Еве што треба мама да го научи синчето пред да порасне

ДИЕТИ

Др. ОЗ: Најдобрите совети за слабеење

Автор: Редакција Рингераја | 6.6.2013
image

Конечно! Победете го вишокот килограми со советите на најпознатиот доктор на светот

СТРАНА 4 ОД 5


Анкета

Poubavo ime :D
elenaile

Poubavo ime :D

Emilija (58%)

Ilijana (42%)


Број на сите гласови: 135

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!