|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Дали сите бебиња се мирни пред породувањето? Кога бебето е активно, тоа е силен показател за целокупното здравје и благосостојба. Секое отстапување од тоа може да биде ран знак дека нешто не е во ред

ПЛОД

Колку треба да мрда бебето во стомакот?

Автор: Редакција Рингераја | 20.5.2020
image

Ако прашате трудница дали знае зошто бебето толку силно удира одвнатре и дали тоа и пречи, сигурно ќе ви каже дека тоа не и пречи и дека тоа не се удари, туку бебето си прави место во тесниот простор

ПЛОД

Шесте среќни месеци од вашата бременост

Автор: Редакција Рингераја | 5.10.2020
image

Како лета времето, нели?

image

Компанијата Kimberly-Clark, која ги прави пелените Huggies, направи појас кој ги емитува движењата на бебето од стомакот на мајката, на стомакот на таткото. Погледнете ги прекрасните реакции на татковците кои почувствуваа како бебето клоца

ВИДЕА

Видео: Акробации на бебето во стомакот

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2014
image

Неверојатна снимка на акробациите на едно бебе во стомакот на мама

ПЛОД

Движење на бебето во стомакот

Автор: Редакција Рингераја | 8.5.2021
image

За секоја идна мајка, првото движење на бебето во стомакот претставува најсреќен момент во животот, бидејќи тоа говори дека се е во ред со бебето.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?