|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Труднички фустани на познатите

Редакција Рингераја, 23.1.2012
Некои трудници мислат дека веќе не можат да носат тесно и кратко, туку широко и два броја поголемо, но не е така. И во бременоста, жената може да изгледа привлечно, модерно, женствено, па и сексипилно. Погледнете како

image
/111


 

 

Нема ништо поубаво од жена која со гордост носи во себе плод на љубовта помеѓу неа и нејзиниот избраник.


Промените кои се случуваат не се само однадвор, туку и одвнатре. На почетокот се случува хаос со хормоните во телото, но тоа брзо се балансира и бремената жена е во блажена сосотојба која носи прекрасни чувства.


Идната мајка постепено се навикнува на физичките промени кои носат одредени тешкотии, посебно во изборот на гардероба. Некои трудници мислат дека веќе не можат да носат тесно и кратко, туку широко и два броја поголемо, но не е така. И во бременоста, жената може да изгледа привлечно, модерно, женствено, па и сексипилно. Секако за да може да носи гардероба која ја прават привлечна, мора да внимава да не ги накачи килограмите премногу и да јаде онолку колку што е доволно за организмот.


За тоа како секоја трудница може да изгледа прекрасно ни сведочат познатите личности како Анџелина Џоли, Хали Бери, Џесика Алба, Гвен Стефани, Никол Кидман, Џенифер Лопез.

 

Погледнете ја галеријата и видете ги фустаните кои прават да изгледаат бремени и прекрасни.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Метален вкус во устата за време на бременоста
Бременоста влијае прилично на секој дел од вашето тело, а устата и вкусот не се изоставени. Но, да се има кисел метален ...
5
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
3
Правилна исхрана во 1-то тромесечие од бре...
Здравите промени во исхраната на почетокот од бременоста ќе ви бидат од корист и вас и на бебето. Прочитајте ги нашите с...
3
Хемотерапијата за време на бременоста
Студијата објавена во научното списание „The Lancet Oncology“ покажала дека децата на жените со рак кои примале хемотера...
3
Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?