|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Тетоважа:Ангелски крилја во чест на починатиот син

Редакција Рингераја, 22.10.2017
Родителите кои го изгубиле своето 14-месечно бебе поради болест, истетовирале ангелски крилја на своите грбови и позирале заедно со новородената ќеркичка на прекрасната семејна фотографија

image
/11Откако Глорија и Стив Кимел во 2015 година го загубиле својот 14-месечен син Исак поради спинална мускулна атрофија, му оддале почит на своето дете со тоа што истетовирале усогласени ангелски крилја на своите грбови. 

Две години по трагичната смрт на детето, Глорија и Стив станале родители на малечката Клер и знаеле дека сакаат да направат нешто посебно и значајно за нејзината прва фотографија. Тие позирале, лежејќи на стомак и ја “вгнездиле” својата ќерка помеѓу нив за да изгледа како девојчето да има ангелски крилја. На тој начин, родителите ? посакале добредојде, вклучувајќи го и Исак во нивната фамилијарна фотографија.


1


“Бидејќи Исак не е физички со нас, помислив дека би било прекрасно да имаме спомен на начин што и тој ќе биде дел од нашата фамилијарна фотографија, која воедно е и добредојде за Клер на овој свет”, објаснува мајката.

“Тој беше нашата половина. Поради тоа, јас истетовирав десно крило, а мојот сопруг лево крило. Тој беше ангел кој нè држеше заедно кога бевме толку изгубени без него, а тетоважите се потсетник за тоа дека тој е сè уште со нас со неговиот дух”.

Ова сигурно не го знаевте за новороденчињата!
Бебињата се неверојатни мали суштества кои постојано ги изненадуваат своите родители, претежно позитивно, а понекогаш и ...
26
Што да јадете за да не добиете коронавирус?
Кои витамини и минерали се најефикасни во борбата против Ковид-19? Кои се оние хранливи материи кои имаат научно докажан...
14
Приказна за Мајмире, која ќе ве расплаче
Мајмире Исмаил имала пет деца, но само едно и преживеало. Згрижила девојче кое имало сплескана главичка, искривени нозе ...
13
Предлог за здрав појадок: Овесна каша
Овесната каша се подготвува многу брзо и едноставно.Одзема само 5-10 минути од времето
10


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

vesna
vesneee

<3

andrej (36%)

david (33%)

matej (31%)


Број на сите гласови: 103

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!