|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Се породи Елена Велевска

Редакција Рингераја, 10.7.2013
Вчера, 9-ти јули во 9.40 мин. во болницата Систина во Скопје, се породи фoлк пејачката Елена Велевска и на свет донесе девојче тешко 3.340гр. и долго 50см - јавува порталот Естрада Плус.

image
/21


 

 

Како и претходните два, така и ова породување Елена ја роди ќерката со царски рез, од кој што најмногу се плашеше во текот на бременоста, бидејќи истиот мускул се сече три пати, но за нејзина среќа овој пат најлесно помина. За порталот Велевска даде кратка изјава:

-Бог денес ми подари најскапоцен подарок за кој навистина вреди да се живее. Вербата во Бога и молитвата беа постојано во моите мисли и најпотребното оружје во ваквите моменти на страв. Ова беше прекрасен ден за мене!!!Операциониот зафат го направи д-р Снежана Тимчева на која јавно и ја изразувам мојата благодарност за одлично завршената работа и која би ја нарекла жена Шампион. Горда сум на фактот што по трет пат станав мајка и навистина сум најсреќната мајка - изјавила Велеска за Естрада Плус.

 

ЧЕСТИТКИ!

Зборувајте им на бебињата за да прозборат
Родителите во просек почнуваат да им читаат на децата дури кога имаат девет месеци или повеќе, а би требало многу порано...
6
Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
4
Дохрана - како, кога и што?
Дали е готово Вашето бебе за дохрана со цврста храна? Новите проучувања покажуваат, дека најдобрата можност за воведувањ...
4
Мамичке, ова е вистината за моето спиење
Спиењето е еден од главните проблеми кој го имаат младите родители. Еве неколку информации како мојот сон да не биде ваш...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Најубаво женско име
Kleme788

Кое од понудените имиња најмногу ви се допаѓа?

Ина (19%)

Јана (32%)

Калина (23%)

Теа (25%)


Број на сите гласови: 228

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!